Nápověda

Pro návštěvníky

Registrace

Registrace není na seznamu přání nutná. Pokud máte svůj účet na facebooku můžete se pomocí něj rovnou přihlásit. Při prvním přihlášení se vám pomocí údajů získaných z facebooku vygeneruje účet a vytvoří vlastní seznam přání.

Pokud facebook nemáte nebo se přes něj přihlašovat nechcete, tak se můžete registrovat klasickým způsobem. Stačí vyplnit vaše jméno email a heslo. Jméno a Email je vyžadován proto, aby při odeslání seznamu přání mezi blízké bylo jasné o čí seznam přání se jedná. Pokud vyplníte datum narození, vytvoří se upozornění na vaše narozeníny. To znamená že v určitém období před datem vašich narozenin se vám pošle mail s upomínkou na vytvoření seznamu přání a o týden později se seznam přání automaticky rozešle mezi vaše blízké.

Registrace

Přihlášení

Přihlásit se na seznam přání lze dvěma způsoby.

Buď stačí kliknout na tlačítko "Přihlásit se přes facebook". Pokud jste přihlášení na facebooku, budete rovnou přesměrování na Váš seznam přání. Pokud přihlášení nejste, otevře se vám přihlašovací formulář facebooku a na svůj seznam přání budete přesměrování až po přihlášení.

Pokud se nechcete přihlašovat přes facebook klikněte na odkaz "Chci se přihlásit běžným způsobem" pod tlačítkem "Přihlásit se přes facebook". Objeví se klasický přihlašovací formulář, kde stačí zadat svůj email a heslo a přihlásit se.

Přihlášení

Zobrazit seznam přání

Pokud vám někdo z rodiny nebo přátel poslal odkaz na svůj seznam přání a vy si ho chcete prohlídnout, máte několik možností:

První možností je se přihlásit pomocí svého osobního kódu, které je vám vždy zasláno spolu s upozorněním na něčí seznam přání. Stačí tento kód na dané stránce vložit do formuláře "Přistoupit pomocí osobního hesla" a dát přihlásit. Tento kód je vám automaticky vygenerován a je jedinečný. Pomocí tohoto hesla se můžete přihlásit k libovolnému přání na kterém jste uvedeni jako blízká osoba.

Druhou je přihlásit se pomocí svého facebookového účtu tlačítkem "Přihlásit se přes facebook". Pokud ho ještě nemáte, tak se vám vytvoří na Seznamu přání vlastní účet. Zároveň budete mít v záložce "Přání bých blízkých" přehled o všech vašich blízcích kteří také používají seznam přání.

Poslední možnost je přihlásit se klasickým způsobem, zadáním přihlašovacích údajů.

Zobrazit seznam přání

Rezervovat Přání

Pokud se rozhodnete, že svému blízkému nějaké přání splníte, měli by jste o tom dát vědět ostatním kdo si v budoucnu budou seznam přání prohlížet. Učiníte tak pomocí zeleného tlačítka "Rezervovat" na pravo od názvu přání. Ostatním se potom bude přání zobrazovat jako rezervované a budou vědět, že ho nemají kupovat. Pokud si to rozmyslíte můžete svou rezervaci později vzít zpět, pomocí tlačítka "Odrezervovat".

Rezervovat přání

Seznam přání

Přidat přání

V záložce "Moje přání" klikněte na "Přidat přání" v levém horním rohu stránky. Pro úspěšné vložení přání, je nutné vyplnit povinné položky: Přání a Typ přání. Ostatní položky jsou nepovinné a nemusíte je vyplňovat. Pokud chcete aby bylo přání viditelné jen pro některé blízké, odškrtněte položku “Viditelné pro”. Zobrazí se seznam vašich blízkých a můžete vybrat jen ty, kterým se má dané přání nebo dárek zobrazovat.

Přidat přání

Upravit přání

K upravení přání je potřeba zobrazit záložku "Moje přání", kde se nachází Váš seznam přání a dárků. Abyste upravili určité přání, klikněte na tlačítko "Editovat" umístěného vedle názvu vybraného přání. Otevře se formulář pomocí kterého můžete změnit veškeré údaje přání.

Upravit přání

Odstranit přání

Pro smazání přání je potřeba zobrazit záložku "Moje přání", kde se nachází Váš seznam přání a dárků. Abyste vymazali určité přání, klikněte na tlačítko "Smazat" umístěné vedle názvu vybraného přání.

Odstranit přání

Seřadit seznam přání

Pro seřazení seznamu přání je potřeba kliknout na odkaz "Seřadit přání", který se nachází v záložce "Moje přání". Zobrazí se seznam Vašich přání a dárků, kde lze pořadí měnit přetažením jednotlivých přání na jinou pozici v seznamu. Pořadí se ukládá automaticky a po opětovném otevření Vašich přáni bude seznam již seřazený.

Seřadit seznam přání

Vzkaz pro blízké

U každého seznamu přání lze nastavit vzkaz pro Vaše blízké, který se bude zobrazovat na začátku seznamu. Stačí kliknout na tlačítko "Přidat vzkaz pro blízké" v záložce "Moji blízcí", do zobrazeného pole napsat Váš vzkaz a uložit.

Pro upravení vzkazu klikněte na "Upravit" vedle nápisu "Vzkaz pro blízké", upravte vzkaz a dejte uložit.

Pro odstranění vzkazu klikněte na "Upravit" vedle nápisu "Vzkaz pro blízké", vymažte vzkaz a dejte uložit.

Text přání

Rozeslat seznam přání

Pro rozeslání seznamu přání Vašim blízkým klikněte na tlačítko "Poslat blízkým" v pravém horním rohu záložek "Moje přání" nebo "Moji blízcí". Otevře se okno se seznamem vašich blízkých a můžete vybrat ty, kterým se má seznam přání poslat. Po výběru blízkých klikněte na tlačítko "Poslat přání". Vybraným blízkým se potom rozešle email s odkazem na váš seznam přání spolu s postupem jak ho zobrazit.

Pokud nemáte v seznamu žádné blízké osoby, musíte je nejprve přidat.

Rozeslat seznam přání

Moji blízcí

Přidat blízkou osobu

Pokud chcete přídat blízkou osobu, klikněte na "Přidat kontakt" v levém horním rohu stránky nacházející se v záložce "Moji blízcí". Otevře se formulář, kde musíte vyplnit jméno a emailovou adresu. Fotografie je nepovinná. Pokud zadáte emailovou adresu shodnou s emailem někoho kdo Seznam přání používá, uvidí Váš seznam přání v záložce "Přání mých blízkých".

Přidat blízkou osobu

Smazat blízkou osobu

Pokud chcete někoho smazat ze svých blízkých a zabránit mu tak přístup k Vašemu seznamu přání, stačí kliknout na "Smazat" u danného kontaktu v záložce "Moji blízcí".

Smazat blízkou osobu

Upravit blízkou osobu

Upravovat údaje svých blízkých můžete v záložce "Moji blízcí". U vybrané blízké osoby klikněte na "Editovat". Otevře se formulář, ve kterém můžete upravit jméno, email a fotografii. Po úpravě klikněte na "Uložit změny".

Upravit blízkou osobu

Přání mých blízkých

V záložce "Přání mých blízkých" máte přehled o seznamech přání vašich blízkých. Vidíte zde přání všech kdo si Vás přidali mezi své blízké a zadali při tom stejnou emailovou adresu, jakou máte zadanou na svém účtu. Máte tak přehled o tok kolik má kdo přání a kolik znich je ještě volných. Pokud si chcete něčí seznam přání a dárků prohlédnou, klikněte na "Zobrazit senam přání".

Přání mých blízkých

Nastavení

Připomenutí

Při prvním přihlášení se Vám automaticky vytvoří připomenutí na Vaše narozeniny a na Vánoce. Můžete přidat další připomenutí kliknutím na "Přidat připomenutí" dole pod seznamem jednotlivých připomenutí. Objeví se pole pro zadání nové události. Po vyplnění stačí kliknout na tlačítko "Uložit změny".

Pokud chcete připomenutí upravit stačí přepsat hodnoty ve formulářových polích a dát "Uložit změny".

Připomenutí smažete kliknutím na červený křížek. Pro dokonečení smazání musíte kliknout na tlačítko "Uložit změny"

Připomenutí

Nastavení seznamu přání

U každého seznamu přání lze nastavit viditelnost a přípomenutí (více informací o možnostech nastavení připomenutí naleznete výše). Viditelnost je defaultně nastavená na "Pouze pro blízké", což znamená, že k vašemu seznamu přání mohou přistupovat pouze osoby, které máte nastavené jako své blízké. Pokud nastavíte viditelnost na "Veřejný", bude moct na Váš seznam přání přistupovat, každý kdo zná jeho adresu. Uvidí však jen přání u kterých je nastavená viditelnost pro "Všechny blízké". Rezervovat jednotlivé dárky a přání budou moct stále jen vaši blízcí.

Nastavení seznamu přání

Změna osobních údajů

Pokud chcete změnit své osobní údaje, přejděte na záložku "Nastavení". Zde klikněte na "Můj účet" v levém horním rohu obrazovky. Otevře seobrazovka s formulářem, pomocí kterého můžete změnit své jméno a emailovou adresu.

Změna osobních údajů

Smazání účtu

Pokud už nechcete používat Seznam přání a nechcete na něm mít ani svůj účet, napište nám mail s žádostí o smazání vašeho účtu na adresu info@seznam-prani.cz ze stejné emailové adresy, kterou máte uvedenou v nastavení.

Smazání účtu